сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Татарстанда Корбан бәйрәмендә мохтаҗларга атап 2250 тәкә һәм 50 сыер чалган иделәр.

Мордовия Республикасында машина белән сыер саву операторлары арасында иң яхшы һөнәр иясенә XXVI Бөтенроссия конкурсы узды. Ярышта илебезнең 60 төбәгеннән 66 кеше катнашты.

“МамадышТВ“ телеканалы бүгенге эфирын “Бибинур“ фильмында уйнаган Нәсих Фазлырахманов истәлегенә багышлый.

Иртәгә район мәгариф, мәдәният, яшьләр эшләре һәм спорт бүлекләре, финанс-бюджет палатасы хезмәткәрләре, шәһәрнең хезмәт коллективлары төштән соң Нократ елгасының аргы ягына – күпердән уң яктагы яр буен җыештырырга чыгачаклар.

Без нинди медицина хезмәтләре күрсәтүдән түләүсез файдаланырга хокуклы?

Бүгенге көндә Интернет җәмгыять тормышында үзгә бер мәгълүмат чыганагы гына түгел, ә матди кыйммәтләр чыганагы буларак та санала.