Мамадышта балаларны яклау көнен бәйрәм итү кысаларында чаралар узды

2023 елның 2 июне, җомга

Кичә Мамадышта балаларны яклау көне уңаеннан төрле чаралар оештырылды. Балалар күңел ачулары «Яшьлек»скверында башланды. Биредә Олимпиада һәм төрле ярышлар призерлары бүләкләнде.

Мамадыш муниципаль районы башлыгы Анатолий Иванов Мамадыш районы балаларын бәйрәм белән котлады. "Бу искиткеч бәйрәм җәйнең беренче көнендә билгеләп үтелә, ул вакытта балаларда җәйге каникуллар башлана. Сез - безнең киләчәгебез һәм тормыш мәгънәсе. Сезнең өчен без барыбыз да эшлибез һәм яшибез, районны үстерәбез, киләчәккә планнар төзибез. Бу бәйрәм балалар бәйрәме булып санала, әмма безнең өчен, өлкәннәр өчен, ул һәр баланың язмышы өчен җаваплылык турында искәртү булып хезмәт итә. Яшь халкыбызга сәламәтлек, тугры дуслар һәм истәлекле җәйге ял телим», - дип билгеләп үтте үз чыгышында район башлыгы.

Чаралар шулай ук: туган якны өйрәнү музее, Вятка яр буендагы парк Старица, сквер Яшьлек, стадион-ипподром, яшьләр үзәге ММД мәйданчыкларында узды.

Шулай ук “ОЛИМП «спорт комплексы базасында XV балалар спартакиадасы " Алга, юниорлар!, балаларны яклау көненә багышланган. Нәтиҗәдә, беренче урынны Красногорскның "Радуга" балалар бакчасы командасы яулады, икенче урында - "Әкият" балалар бакчасы, өченче урында - "Лейсен" балалар бакчасы командасы.