Мамадыш табиблары дистанцион консультацияләр уздырачак

2020 елның 1 апреле, чәршәмбе

Татарстан Республикасы халкының сәламәтлеген саклауны һәм яңа коронавирус йогышының (COVID-19) таралуын тәэмин итү максатларында. Татарстан Республикасы халкының сәламәтлеген саклауны тәэмин итү һәм яңа коронавирус инфекциясен (COVID-19) таратмау максатларында һәм Россия Федерациясе Сәламәтлек саклау министрлыгының 19.03.2020 ел, № 198н санлы  «Татарстан Республикасы халкының сәламәтлеген саклауны тәэмин итү һәм яңа коронавирус инфекциясен (COVID - 19) таратмау буенча профилактика чараларын гамәлгә ашыруны вакытлыча оештыру тәртибе турында» боерыгы нигезендә Мамадыш табиблары дистанцион консультацияләр уздырачак.

«Мамадыш үзәк район хастаханәсе» ДАССОда 2020 елның 1 апреленнән башлап бары тик ашыгыч (кичектергесез) пациентларны гына кабул итү һәм дәвалау оештырылды. Халыкка планлы амбулатор-поликлиника медицина ярдәме күрсәтү, планлы вакцинация үткәрү вакытлыча туктатылды, пациентларны тәүлек буе эшли торган койкаларга һәм көндезге стационар койкаларына планлы госпитализацияләү туктатылды.

Табиб-терапевтлар һәм табиб-педиатрлар тарафыннан халык өчен дистанцион консультация оештырылды):

Консультацияләр өчен номерлар:

- өлкәннәр өчен-2-20-00, 3-16-75.;

балалар өчен - 2-20-00, 3-28-09;Консультация өчен номерлар:

- өлкән яшьтәге халык - 2-20-00, 3-16-75.;

- балалар халкы - 2-20-00, 3-28-09;