март, 2018 ел

18 мартта юлларда урыны белән бозлавык һәм кар көртләре көтелә.

16нчы мартта 18.00 - 20.00 сәгатьләрдә “Мамадыш ТВ“ телеканалында турыдан-туры эфирда “Районга йөз белән“ тапшыруында - район башлыгы Анатолий Иванов.

Рәсәй Федерациясе Конституциясенең 32 маддәсе нигезендә гражданнарның сайлау һәм сайланып алу хокукларын тормышка ашыру максатында 18 март, сайлау көнне сәгать 8.00- 20.00 кадәр Татарстан Республикасында  Кеше хокуклары буенча вәкил аппаратында кайнар элемтә линиясе эшләячәк.

Бүген Салих Сәйдәш исемендәге Дәүләт Зур концерт залында «Ел хәйриячесе - 2017» республика конкурсына йомгак ясадылар. Чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе, Россия Федерациясе Хезмәт Герое  Минтимер Шәймиев, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, республика дәүләт хакимияте органнары вәкилләре катнашты.

1999 елда хезмәт хакын түләүне тоткарлау белән бәйле булган авыр социаль хәл аркасында Җинаять кодексына 145.1. маддә  кертелгән иде.

Мамадышта Абхазиянең “Кавказ” бию ансамбле концерты.

Казан циркы реставрация һәм капиталь ремонт эшләреннән соң рәсми рәвештә ачылды.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе  “Бердәм кайнар линия көне” уздырачак.

Татарстанда республиканың чикләрен кадастр исәбенә кую буенча эшче төркем җыелды.

Күчемсез милек белән ниндидер эш башкарганда аеруча игътибарлы булу кирәк.