"Син-эшмәкәр" 2018: Татарстанда федераль программада катнашу өчен теркәлү дәвам итә.

2018 елның 14 ноябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасында "Син - эшкуар" федераль программасына теркәлү дәвам итә. Проектның төп бурычы, эшкуарлык эшчәнлегенә җәлеп итү юлы белән, кече һәм урта бизнес өлкәсендә яшьләрнең активлыгын стимуллаштыру тора.

Белем бирү программасында 14 яшьтән 30 яшькә кадәрге яшь татарстанлылар катнаша ала.

"Син-эшкуар» белем бирү программасы кысаларында бушлай белем бирү чаралары комплексы (кейслар, семинарлар, эшлекле уеннар, тренинглар, мастер-класслар, дискуссион клублар) гамәлгә ашырылачак.

Катнашучыларның берсе булу өчен сайтта гариза тутырырга һәм проектта булырга теләгән эшкуарлык күнекмәләрен билгеләячәк махсус эшләнгән тест узарга кирәк.

"Син-эшкуар» белем бирү программасы бизнес-идея эшләргә һәм аны тормышка ашырырга ярдәм итәчәк, лидерлык сыйфатларын ачыклаячак һәм эшкуарлык потенциалын билгеләячәк. Бизнес-тренерлар һәм эшкуарлык өлкәсендәге экспертлар белән тренинг һәм мастер-класслар сериясе кысаларында проектта катнашучылар идеяләре буенча фикер алышачаклар. Белем бирү өлешендә катнашучылар үз идеяләренең бизнес-моделен эшләячәкләр, ә гамәлдәге бизнесменнар аларга эшкуарлык дөньясында беренче адымнар ясарга ярдәм итәчәк.

Проект спикерлары арасында-«Россиянең яшь эшкуары 2010» конкурсы җиңүчесе, франчайзинг буенча Директор Брыков Сергей Петрович, «TOM» компаниясенә («Out marketing» Таке) нигез салучы Кирилл Шишлов, «Шокобокс» ҖЧҖгә нигез салучы һәм хуҗасы, шулай ук "Шоколад" ҖЧҖгә нигез салучы һәм хуҗасы Андрей Шарков, "Центр" ҖЧҖ генераль директоры, ел саен үткәрелә торган Edutainment конференциясенә нигез салучы Панин Олег Михайлович.

"Син-эшкуар» программасына йомгак декабрь ахырында ясалачак.

Программа турында тулырак мәгълүмат алырга, шулай ук мәгариф чараларында катнашу өчен сайтта теркәлергә мөмкин molpred116.ru

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, проект бушлай. Татарстанда ул 2016 елдан бирле тормышка ашырыла. Программа Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды ярдәме белән гамәлгә ашырыла.