Мамадышта җирле артистлар өчен 400дән артык сәхнә костюмы теккәннәр

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

Мамадыш районы башлыгы Анатолий Иванов бүген "Пирамида"мәдәни-күңел ачу комплексы сәхнәсенә чыгарга әзерләнүче якташларына ярдәм итәчәкөч биреп торачак. "Созвездие-Йолдызлык" республика фестиваленең йомгаклау гала-концерты башланганчы санаулы сәгатьләр калып бара. Анда Мамадыштан Эскиз, Каприз һәм Притяжение коллективлары чыгыш ясаячак.

Тамашачыларны иң яхшы тавышлар һәм хореография номерлары гына түгел, ә бик матур костюмнар да көтә артистларның тышкы кыяфәте гомумән номерны кабул итүгә йогынты ясый.

Исегезгә төшерәбез, ел саен костюм тегү, шул исәптән тукыма һәм фурнитура сатып алу чыгымнарын муниципалитет үзе үз өстенә ала. Быел 400 бкостюм тегелгән. Шулай ук "Семык"фестивалендә чыгыш ясаучы ветераннар хоры һәм мари коллективлары гардеробы өчен дә костюмнар тегелде.

Бу мәсьәлә район башлыгының шәхси контролендә. Анатолий Иванов барлык авыл артистларының күлмәкләрен этаплап яңарту бурычын куйды.