февраль, 2017 ел
шимбә

Узган шимбәдә Мамадышның стадион-ипподромында мөмкинлекләре чикләнгән яшүсмер кызлар һәм малайлар чаңгыда узышу буенча Татарстан беренчелегендә көч сынашса, ирләр һәм хатын-кызлар республика чемпионатында араларыннан иң көчлеләрен барладылар. Ярышларда җөмһүриятебезнең ун командасыннан йөздән артык спортчы катнашты.

“Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашыннан” республика конкурсының зона этабы җиңүчеләре арасында райондашларыбыз Юлия АПОЛОНОВА һәм Миләүшә ХӘСӘНОВА да бар.

2017 башланганнан бирле Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе һәм Дәүләт хезмәт инспекциясе тарафыннан төзелештә хезмәтне саклау өлкәсендә 185 тикшерү уздырылган. «Татарстан Республикасы төзүчеләре бергәлеге» үзлегеннән җайга салынучы оешмасы тарафыннан оешманың 18  әгъзасына тикшерү уздырылган.