Тормышта җыр белән...

2020 елның 7 феврале, җомга

6 февраль көнне район Мәдәният йортында "Ел җыры" фестивале узды. Тамашачылар алдында иң яхшы солистлар, дуэтлар, Мамадыш районы ансамбльләре - 2019 елда төрле конкурслар һәм фестивальләр җиңүчеләре чыгыш ясады.

Фестивальне «Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы» республика конкурсы җиңүчесе  Елена Григина ««Ах зачем болит душа»  җыры белән башлап җибәрде. Ул 20 елдан артык сәүдә өлкәсендә эшли. Мамадыш балык заводы өчен - Елена үзенчәлекле талисман. Ул эшкә килгәч, предприятиенең эшләре үргә таба киттеләр. Ул бер ярминкәне дә калдырмый, прилавка янында һәрвакыт чират җыела.

Хезмәт копилкасында зур казанышлар да бар. Узган ел ул Мамадышны 5 күргәзмәдә тәкъдим итте, шул исәптән Санкт-Петербургта Татарстанның балык сәнәгате тармагы презентациясендә. “Самое главное” җыры белән тамашачыларны “Голос.Дети” телепроекты катнашучысы, эстрада сәнгатенең “Созвездие-Йолдызлык” ачык телевизион яшьләр фестивале лауреаты Эмилия Хәйриева шатландырды.

Эшләүче яшьләрнең «Наше время -Безнең заман» VI ел саен уздырыла торган ачык республика телевизион иҗат фестивале лауреаты, Диана Мишкина истәлегенә багышланган V региональ конкурс-фестивальнең «Гран-при» иясе «Ихлас» вокаль ансамбле катнашты. Бу кичне бик күп матур, аһәңле җырлар яңгырады. Чарада катнашучыларның барысы да символик статуэткалар һәм "Ел җыры" фестиваленең дипломын алды.