Республика офтальмология хастаханәсе делегациясе Мамадыш район үзәк хастаханәсенә килде.

2019 елның 17 мае, җомга

Мамадышка Казан шәһәренең Республика офтальмология хастаханәсенең делегациясе килеп китте. Визитның максаты-Мамадыш районы офтальмология хезмәтенең торышын бәяләү һәм район табиб-офтальмологларына оештыру-методик ярдәм күрсәтү.

Кунакларны район хастаханәсенең эшчәнлеге белән оешманың баш табибы Дамир Хаҗиев таныштырды. Баш табиб Динә Хөсәенова һәм медицина бүлеге буенча баш табиб урынбасары Эльмира Назмутдинова белән эшлекле киңәшмә барышында офтальмология хезмәтен үстерү, район халкына офтальмологик ярдәмнең үтемлелеген арттыру, офтальмология кабинетларын җиһазландыру мәсьәләләре, шулай ук үзәк район хастаханәләре белән баш Республика офтальмология учреждениесенең үзара тәэсир итешүе буенча агымдагы моментлар турында фикер алыштылар.

Кунакларга хастаханәнең бүлекләре буенча экскурсия уздырдылар. Шулай ук район сәламәтлек саклау тармагының барлыкка килү тарихы белән танышкан медицина тарихы музеена бару мөмкинлеге дә күрсәтелде. ХІХв Земство табибы кабул итү бүлмәсенә кереп, тарихка кереп кала алдылар. Практик сәламәтлек саклау фондларын формалаштыру зур кызыксыну уятты. Таныштыру экскурсиясе хезмәттәшләрендә яхшы тәэсир калдырды, делегация җылы һәм кунакчыл кабул итүләре өчен рәхмәт белдерде.