Татарстанда капиталь ремонт финанслау күләме 9 ел өчен 53 млрд. сум артып киткән.

2018 елның 21 марты, чәршәмбе

Татарстан Республикасында 2008 елдан алып 2017 елга кадәр вакытында капиталь ремонт финанслау күләме 53,08 млрд. сум җитте. Бу хакта бүген Татарстан республикасы Хөкүмәте утырышында ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте. Программа гамәлдә булу вакытында 14 мең 711 йорт капиталь ремонты үткәрелде, дип хәбәр итте министрлык җитәкчесе. 2017 елда, Фәйзуллин сүзләренчә, түбә җылыту белән ремонт эшләре суммасы 1 миллиард сумнан артык 426 күпфатирлы йортларында башкарылды. Энергия саклау материаллар һәм технологияләр кулланып фасадлар ремонтлау 427 күпфатирлы йортта үткәрелгән. «Бу җылы өчен түләүләр үзгәртүен китерәчәк, һәм, гомумән әлеге торак йортларда экономия башланачак», — дип ассызыклады ТР Төзелеш министрлыгы җитәкчесе.