Мамадышта күпфатирлы йортларның, шәхси торак йортларның, предприятие һәм учреждениеләрнең йорт яны территорияләрен төзекләндерү буенча конкурс игълан ителде.

2023 елның 31 июле, дүшәмбе

Торак фондын һәм күпфатирлы йортларның ярдәмче территорияләрен, предприятие һәм муниципаль район учреждениеләрен карап тотуны яхшырту, киң җәмәгатьчелекне һәм район халкын җәлеп итү максатларында Мамадыш районында конкурс игълан ителде. Күпфатирлы йортларның, шәхси торак йортларның, предприятие һәм учреждениеләрнең йорт яны территорияләрен төзекләндерү буенча район смотр-конкурсы 2023 елның 15 августыннан 20 августына кадәр уздырыла. Конкурста катнашуның мәҗбүри шарты булып түбәндәгеләр тора: - янәшәдәге территориядә чәчәклекләр һәм клумбалар булу; - бинаның фасадын бизәү яңалыгы; - территорияне төзекләндерү; - декоратив яктылык чишелешләрен куллану; - эш күләме; - композиция проектының эстетикасы. Конкурс йомгаклары һәр категориядә номинацияләр буенча уздырыла. Конкурска йомгак ясаганда түбәндәгеләр исәпкә алына: - иң яхшы чәчәкче; - иң яхшы төзекләндерүче; - креатив алым.

Конкурска йомгак ясау буенча конкурс комиссиясе карары беркетмә белән рәсмиләштерелә һәм конкурс комиссиясе рәисе тарафыннан раслана. Җиңүчеләрне бүләкләү Шәһәр көнен бәйрәм итүдә уздырыла. Конкурс нәтиҗәләре массакүләм мәгълүмат чараларында яктыртылачак.