Мамадыш районында глэмпинг барлыкка киләчәк

2022 елның 5 мае, пәнҗешәмбе

Мамадыш районында глэмпинг барлыкка киләчәк. Аның төзелеше турында беренчеләрдән булып Татарстанның табигать территорияләрен һәм экотуризмны үстерү дирекциясендә сөйләделәр. Мари Элда яшәүче «Куыштагы оҗмах» («Рай в шалаше») өчен 1,5 га мәйданлы участокны төзекләндерү идеясе белән яна. Глэмпинг оештырылу Берсутта планлаштырыла, Александр Смышляевка бу урыннар таныш - монда балык тотарга килә. Идел - һәвәскәрләр өчен, ә тәҗрибәле балыкчылар Камага килә, ди ул.

Территориянең мастер-планына карагач, эшнең ни дәрәҗәдә масштаблы булуы аңлашыла. Александр зур булмаган сазлыктан буа ясарга ниятли, аның яр буена - туристлар, балыкчылар, аучылар яшәргә күнеккән палаткаларга альтернатива булган геокупол-корылмалар урнашачак, дип планлаштырыла. Ял итүчеләр карамагында ресторан, барбекю өчен зона, фотозона, балалар мәйданчыгы һ.б. булачак.

Александр Фролов, төзелеш әле башланды гына, ә булачак объект белән кызыксыну зур, дип сөйли. Сүз уңаенда, Татарстан, күрше төбәкләрдә яшәүчеләргә рекреацион зонаны быел ук тәкъдир итәргә планлаштыралар.

Шкунысын да билгеләп узарга кирәк, соңгы вакытта Мамадыш районы шәхси инвесторларның игътибарын ешрак җәлеп итә. Табигать, инфраструктура, логистика ярдәмчел кешеләр - теләсә кайсы форматтагы коммерция проектларының чәчәк атуын тәэмин итә.