март, 2017 ел
чәршәмбе

Районыбыз хуҗалыкларының язгы-кыр эшләренә әзерлеген махсус комиссия бәяләде. Тикшерү республикада чәчүгә әзерлек буенча авыл хуҗалыгы предприятиеләре арасында игълан ителгән конкурс кысаларында үтә. Белгечләр техниканың торышы белән бергә хезмәтне саклау һәм игенчелек буенча чараларның тиешенчә үтәлешенә дә зур игътибар бирде.

Светлана һәм Николай Глуховларның тормышы мамадышлыларныкыннан әллә ни аерылмый. Тырыш хезмәтләре белән йорт төзелгән. Әти-әни балаларының киләчәген кайгыртып хезмәт куялар. Әмма әлеге гаиләнең бер нечкәлеге бар: Ямал-Ненец автономияле округыннан ханты милләтеннән булган хатын белән Кумырык авылы керәшене гаиләсе үзенең гармониялеге белән үзенә җәлеп итә дә инде.

Никифорово мәдәният йортында якташыбыз, зур ихтирамга һәм хөрмәткә лаек шәхес, шагыйрь Вахит ага Галиев белән очрашу кичәсе үтте.

Усали авыл Җирлеге башлыгы, район хакимияте исеменнән, авыл җирлеге Советы исеменнән  кулларын кысып, Рәхмәт хатын тапшырганда ирексездән күзләре яшь белән тулды Галия апаның.