Мамадышлыларга 13 урам өчен исем уйлап табарга туры киләчәк

2021 елның 5 марты, җомга

Мамадышлыларга яңа микрорайонның бер өлеше булачак 13 урам өчен исем уйлап табарга кирәк булачак. "Дачный" шәһәрнең көньяк юнәлешендә чикләрен киңәйтә һәм Мамадышның тагын бер тыныч, муниципаль районы булачак. Җирле башкарма комитетта шәхси торак төзелеше өчен 350 җир участогы халыкның күп елларга буш җирләргә булган ихтыяҗын канәгатьләндерер дип ышаналар.

2019 елда Мамадыш газлаштыруның бишъеллык программасына «керешә» алды, аның кысаларында хәзер коммуникацияләр «Северный» микрорайонына, аның күп балалы гаиләләр өчен участокларына кертелә. Мамадышның Көньяк территориясендә дә шундый ук программа булачак.

Яңа микрорайонда җир алу бу елның җәендә мөмкин булачак. Бу өлештә нинди дә булса социаль әһәмиятле объектлар төзү турында сөйләргә иртә әле. Әмма, әгәр бу территория дә «Төньяк» сценарие буенча үссә, якындагы елларда Мамадышны тагын бик күп уңай үзгәрешләр көтә.

Хәзер халык яңа урам исемнәре турында актив фикер алышырга чакыра. Аларга күренекле якташларның исемнәре дә, Мамадышның тормышы, төп мәгънәсе белән бәйле теләсә нинди ассоциацияләр дә илһамландыра ала.

Исемнәрне сайлауга теләсә кайсы татарстанлы кушыла ала. Потенциаль авторлардан быелгы елның төп темасын да исәпкә алуны сорыйлар  - туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы.