Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре Мамадыш йортларында янгын хәбәрчеләре урнаштырачак.

2020 елның 13 марты, җомга

Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре автоном янгын хәбәрчеләре урнаштыру буенча Президент программасының чираттагы этабын тормышка ашыруга керештеләр. Рөстәм Миңнеханов йөкләмәсе буенча, республика бюджеты акчалары хисабына бу язда өч балалы 6863 аз тәэмин ителгән Гаилә һәм инвалид балалар тәрбияләүче 14363 гаиләдә 85 меңгә якын хәбәр итүче урнаштырылачак.

Мамадыш районында янгын хәбәрчеләре әлеге категориядәге 364 гаиләдә барлыкка киләчәк. 2020 елның 1 маена кадәр белгечләр барлыгы 1436 датчик урнаштырачаклар. Игътибар итегез, гадәттән тыш хәлләр министрлыгы вәкилләре форма киемендә, хезмәт таныклыгын күрсәтергә  тиеш.

Теләсә кайсы бинада берничә потенциаль яну чыганагы – электр приборлары, газ һәм мич җиһазлары бар. Янгынга ут белән саксыз эш итү яки балалар шуклыгы китерергә мөмкин. Төтен барлыкка килгән очракта, датчиклар, һичшиксез, йоклаучы кешеләрнең, шулай ук урам буйлап узучы күршеләрнең игътибарын җәлеп итәчәк яки уятачак,.

Март аенда Татарстанда автоном янгын хәбәрчеләре урнаштыру буенча Президент программасының чираттагы этабын гамәлгә ашыруга керешәчәкләр. Рөстәм Миңнеханов йөкләмәсе буенча республика бюджеты акчалары хисабына бу язда 21226 йортта 84904 хәбәр итүче урнаштырылачак.

Республика Президенты инициативасы Татарстан халкыннан, җирле үзидарә, коммерция структураларыннан читтә калмады. Алар акчасына 2019 елда 13269 йортта 28178 хәбәр итүче урнаштырылган.