Мамадыш районында 2020 елгы Бөтенроссия халык санын алуны үткәрү буенча оештыру эшләре планын әзерләү башланды.

2020 елның 12 феврале, чәршәмбе

Йортларның адреслары исемлекләрен актуальләштерү һәм эш нәтиҗәләрен әзерлекнең автоматлаштырылган системасындагы адресларның электрон исемлекләренә кертү тәмамлангач, Бөтенроссия халык санын алуны үткәрү һәм үткәрү нәтиҗәләре буенча районда 2020 елда халык санын алуны үткәрүнең оештыру планын эшләү буенча эшләр башланды.

Оештыру планы үз эченә түбәндәгеләрне ала:

- муниципаль район территориясен хисап һәм исәпкә алу участокларына халык турында мәгълүмат җыючы затларга йөкләнеш нормаларыннан чыгып, йорт адреслары, картографик материалларның актуальләштерелгән исемлекләре нигезендә бүлү;

* исәпкә алу персоналына ихтыяҗны билгеләү (исәпкә алучылар, контролерлар);

* исәпкә алу һәм стационар участокларны урнаштыру өчен бүлмәләр санын билгеләү;

* исәпкә алу персоналын укыту планын эшләү.

Әлеге документның төп максаты-халык санын алуның барлык кирәкле оештыру, матди-техник, финанс һәм кадрлар ресурсларын чагылдыру.