Бриллиант туй

2016 елның 26 августы, җомга

25 нче август көнне безнең Мамадыш шәhәрендә Кузьминнар гаиләсе Энҗе юбилейларын билгелэп уттеләр.Павел һәм Галина Кузьминнар 60 ел бергә гомер кичерәләр. Үз тормышларында алар Мамадыш шәhәрендә эшләделәр- Павел Павлович 81 яшенә кадәр токарь булып , Галина Александровна тегү мастерскоенда.. Алар 2 ир бала үстергәннәр. Хәзер инде аларның 2 оныгы, 1 оныкчыклары бар.  Хәзерге көндә Энҗе юбилярларыбызны балалары hәм оныклары hәрвакыт кайгыртып яшиләр. Бер-берсенә булган җы­лы хисләрен олыгайган көннәренә кадәр югалтмаган, иңне-иңгә куеп, ярты гасыр тату гомер кичергән Кузьминнарның алдагы көннә­рендә дә пар канатлары каерылмасын, балалар игелеген күреп озак еллар гомер кичерсеннәр иде.

Мамадыш районы  аппарат  җитәкчесе  Вәзир Фаизов , район башкарма комитеты җитәкчесе Алена Смирнова   һәм ГХАТ бүлеге җитәкчесе Фәния Әхмәтшина җылы теләкләрен юллап юбилярларны тәбрикләделәр, аларга район башлыгы Анатолий Иванов   мактау хаты , чәчәк бәйләме белән истәлекле бүләкләр тапшырдылар.