«Нәфис»фондыннан 900 беренче сыйныф укучысы мәктәп җыелмаларын алды

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

Белем көне алдыннан «Нәфис» хәйрия фонды Татарстанның 900 беренче сыйныф укучысына мәктәп кирәк-яраклары тутырылган сумкалар бүләк итте.

Бүләкләр Татарстан Республикасының Лаеш, Балык Бистәсе, Мамадыш, Саба районнарына, шулай ук Казан шәһәренең Вахитов һәм Идел буе районнарына җибәрелде. Мәктәп җыелмалары балаларга төрле чараларда тапшырылды. Мәсәлән, «Нәфис» БФ директоры Роза Гыйльмурова «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» бәйрәмендә җыелмаларны «Чулпан»мәдәни үзәгендә тапшырды.

"Без яңа уку елына әзерлекнең күп кенә гаиләләр өчен финас яктан шактый авыр булуын аңлыйбыз, шуңа күрә бу бурычны җиңеләйтергә омтылабыз. Ел саен без беренче сыйныф укучыларына  Белем көне чын бәйрәм булсын өчен җыелмалар бүләк итәбез", - диде» Нәфис " БФ гамәлгә куючысы, РФ Дәүләт Думасы депутаты Ирек Богуславский. Гаиләләргә ярдәм «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» республика хәйрия акциясе кысаларында күрсәтелде. Дәүләт Думасы депутаты Ирек Богуславский бу проектта күп еллар дәвамында катнаша. «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» республика акциясе Татарстанда 2007 елдан бирле үткәрелә. Ул аз керемле һәм күпбалалы гаиләләрдәге балаларга, тәрбиягә алган балаларга һәм инвалид балаларга адреслы социаль ярдәм күрсәтүгә юнәлдерелгән.