Бүген Мамадыш шәһәренең Яшьләр үзәгенең актлар залында район башлыгы Анатолий Ивановның якташ студентлар белән очрашуы узды.

2023 елның 2 феврале, пәнҗешәмбе

Бүген Мамадыш шәһәренең Яшьләр үзәгенең актлар залында район башлыгы Анатолий Ивановның якташ студентлар белән очрашуы узды.

Әңгәмә өчен тема студентлар өчен дә, район өчен дә актуаль, аның максаты - студентлар белән элемтәләрне алга таба һөнәр алганнан соң үз районнарына җәлеп итү өчен ныгыту.

Очрашу башында югары уку йортлары укучылары Анатолий Ивановның чыгышын зур игътибар белән тыңладылар, ул аларны Мамадыш районы үсеше перспективалары белән таныштырды. Район башлыгы яшь белгечләргә социаль ярдәм күрсәтү мөмкинлекләре һәм чаралары турында сөйләде, яшь якташларын уку йортларын тәмамлаганнан соң районыбызга кайтып, аны үстерү һәм үстерү өчен күп көч куярга өндәде.

Гомуми белем бирү оешмаларына эшкә урнашу мөмкинлекләре һәм безнең район педагогларының һөнәри үсеш перспективалары турында «Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге» МКУ башлыгы Илдус Габдрахманов сөйләде.

Студентлар алдында шулай ук “Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге” МКУ башлыгы Алмаз Гарифуллин һәм Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районы башкарма комитетының инфраструктура үсеше бүлегенең торакны исәпкә алу һәм бүлү секторы мөдире Илназ Мусин чыгыш ясадылар.

Әңгәмә диалог формасында узды, студентлар үзләрен кызыксындырган сорауларга җавап ала алдылар.