март, 2018 ел
дүшәмбе

Урманчеево авылында яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне Гатауллина Бибигәтифә Нөрмөһәммәт кызын 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов гадәттәгечә 8 март - халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан федераль һәм республика матбугат чараларының хатын-кыз вәкилләре белән очрашты.

Казанда С.Сәйдәшев исемендәге Зур концерт залында “Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз карашы” бәйгесе җиңүчеләрен котлау чарасы узды.

Иртәгә Татарстанда буран чыгуы һәм юлларда күрүчәнлекнең 1000 метрга начарлануы көтелә.

2018 елда Татарстанда алты яңа балалар лагере төзеләчәк. Моннан тыш, 2018 елда 14 лагерьга капиталь ремонт үткәрү һәм бер объектны төзекләндерү планлаштырыла. Финанслауның гомуми күләме 200 миллион сумны тәшкил итәчәк.

Быел Габдулла Тукай исемендәге ТР Дәүләт премиясенә кемнәр дәгъва кыла.

Мөнәҗәт әйтергә һәм тыңларга теләгән туташлар-ханымнарны 5нче мартта 10.00 сәгатьтә “Мамадыш“ совхозы бистәсе мәдәният йортында көтәләр. Рәхим итегез! Керү ирекле.

Пенсионер! Замана белән бер аяктан атлыйсың килсә, компьютер белән эшләргә өйрәнү – мәҗбүри! Мөмкинлекне кулдан ычкындырма!

Татар эстрадасының иң популяр җырчыларының берсе Фирдүс ТЯМАЕВ бүген Мамадышта концерт куя.

Киләсе атнага язның иң матур бәйрәмен – 8 Мартны билгеләп үтәчәкбез. Ир-атлар сөеклеләрен хәзердән үк нинди бүләк биреп сөендерергә икән дип баш вата торгандыр.