Мамадышта 2021 елның иң яхшы "ел укытучысы" н билгеләделәр

2021 елның 22 гыйнвары, җомга

Барысы да мәктәп этабыннан башланды , аннары муниципаль районга үткән иң яхшыларның иң яхшылары ачыкланды. Аннары Фән турында сынау башланды, биредә финалистларның исемнәре билгеле булды.

15 нче гыйнвар көнне 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында "Педагогик дебют" һәм "Иң яхшы татар теле укытучысы"номинацияләрендә җиңүчеләр ачыкланды. "Ел укытучысы" титулына ия булучыларны 19 гыйнварда билгеләделәр.

Йомгаклау этабында катнашучыларга дәрес күрсәтергә, үзләре турында сөйләргә һәм мастер-класс күрсәтергә туры килде.

"Россия Ел укытучысы – 2020" Бөтенроссия конкурсының муниципаль этабында "Ел укытучысы-2020" номинациясендә Красногорка урта мәктәбенең Инглиз теле укытучысы Алсу Семовских, 2 нче лицейның химия һәм биология укытучысы Екатерина Соловьева җиңүче дип табылды. ак. К. А. Вәлиева.

Иң яхшы татар теле укытучысы дип 2 нче лицейның татар теле һәм әдәбияты укытучысы Земфира Гыйззәтуллина танылды. ак. К. А. Вәлиева.

"Педагогик дебют" номинациясендә 2 нче лицейның тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Аделина Смирнова җиңү яулады. ак. К. А. Вәлиева.

Мамадышның иң яхшы педагоглары 19-20 февральдә узган зона этабында район данын яклаячак.