Камал - Раил белән Ләйсән Гыйльметдиновлар улларын шулай дип атаганнар.

2020 елның 18 марты, чәршәмбе

Камал - улларын Раил белән Ләйсән Гыйльметдиновлар шулай дип атаганнар. Бүген Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә аларга тантаналы шартларда улының беренче документы - туу турында таныклык тапшырылды. Камал зур, матур гаиләдә үсәчәк, ул апасы һәм ике энесе өчен энесе.

Ата-аналарын һәм “Юл хәрәкәте иминлеге” дәүләт бюджет учреждениесенең Мамадш бүлекчәсе вәкилләре котлады. «Бала - төп пассажир» акциясе кысаларында Гыйльметдиновлар гаиләсенә автолюлька тапшырдылар. Гаиләнең башка кече әгъзалары да бүләкләрсез калмады. Бүлек җитәкчесе Лилия Никифорова кечкенәләрне һәм балаларны машинада йөртү кагыйдәләре турында искәртте һәм әти-әниләренә имин йөрүләрен теләде.

Мамадыш районы ЗАГС бүлеге Ләйсән һәм Раил Гыйльметдиновларны сабый туу белән чын күңелдән котлый. Аның белән бергә алар йортында бәхет, якты һәм шатлыклы көннәр артсын!