Җәйге чорда балигъ булмаганнарның ялын һәм мәшгульлеген оештыру турында балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясенең киңәйтелгән утырышында сөйләштеләр.

2019 елның 18 июне, сишәмбе

Бүген Район муниципалитетында балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясенең киңәйтелгән утырышы булды. Анда балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча республика комиссиясенең җаваплы секретаре Илсөяр Гарифуллина, "Җәй" республика үзәге директоры Раил Моратшин, башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Вадим Никитин катнашты.

2019 елның җәйге чорында Мамадыш муниципаль районында Балигъ булмаганнарның ялын һәм мәшгульлеген оештыру турында " Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге» муниципаль учреждениесе начальнигы Алексей Смирнов сөйләде. «Галактика балалары» республика профильле палаткалы лагерьның профильле сменаларының әзерлеге турында лагерь башлыгы Сергей Романов сөйләде.

Мамадыш районында җәйге кампания вакытында 3000 нән артык бала ял итәчәк. Беренчеләрдән булып “Кама” балалар сәламәтләндерү лагере үз ишекләрен ачты. Биредә 760 бала ял итәчәк. Районның белем бирү учреждениеләрендә мәктәп яны лагерьлары һәм хезмәт һәм ял лагерьлары эшли. Аларга 650 яшь мамадышлылар йөри. 24 июньдә «Галактика балалары» палаткалы лагерьда 1 смена башлана. Соңрак «Интеллект» палаткалы лагере эшли башлаячак. Палаткалар лагерьларында 500дән артык бала ял итәчәк.

Шулай ук район территориясендә Пятилетка Бистәсе «Регина» һәм Берсут авылы «Надежда» балалар сәламәтләндерү лагерьлары эшли.