июль, 2018 ел
җомга

Милек рәсмиләштерәм дисәң, кадастр инженерларының хезмәтеннән башка булмый. Ул документны тиешле дәрәҗәдә, төгәл итеп эшләп бирми икән, дәүләт теркәүчеләре, төгәл­сез­лекләрне ачыклап, бер кочак кәгазьне кире кайтарырга да күп сорамый.

Республика территориясендә урыны белән көчле яңгыр явачак.

Әлеге сәүдә үзәген ачу идеясен авыл җирлеге башлыгы күтәреп чыккан. Бүген универсамның тантаналы ачышы узды.

Алабугада 3-5 август көннәрендә XI Россиякүләм Спасс ярминкәсе оештырыла. Күптәнге гадәт буенча, ярминкә Алабуганың Шишкин сулыклары тыюлыгында, “Яшьләр” стадионында һәм шәһәрнең борынгы үзәк урамнарына узачак.

Балык бистәсе муниципаль районында 23 августка кадәр М-7 «Волга»-Котлы Бөкәш-Балык Бистәсе автомобиль юлының 15,6 км алып 18,3 км кадәр участогы транспорт хәрәкәте өчен ябык булачак.

2018 елның 18 апреленнән алып 9 октябренә кадәр вакыт аралыгында компьютер белеме алу буенча лаеклы ялдагы гражданнар арасында Бөтенроссия конкурсы үткәрелә. Конкурс дистанцион рәвештә оештырыла.

Татарстан Хезмәт, эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы, ТР предприятие һәм оешмалар хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатенә җавап итеп түбәндәгеләрне белдерә.