июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Идел ярында корылган чатырлар, аягына резин итек кигән яшьләр, миллионлаган грант… Нәкъ менә шушы күренешләр «iВолга-2018» яшьләр форумын тулысынча ачып бирә дә инде. «Ялкын» журналы да, табигатьтә оештырылган форумга барып, яшьләр белән бер табактан ашап кайтты.

Моннан ике ел элек нигез
салынган җиләк плантациясе
күз явын алырлык: кассеталы
үсентеләр бик тиз үсеп
киткәннәр. Су сипкәннән,
ашлаганнан соң матур булып
күренәләр һәм мул уңыш белән
сөендерәләр. Әлеге картинага
табигатьнең гүзәл почмагында,
район читендәге Березовая
Поляна авылында урнашкан
Марат Писцовның крестьян–
фермерлык хуҗалыгында тап
буласың.

Элек хәрби хезмәткә яраксыз дип табылган татарстанлылар кабат медкомиссия узачак. Бу хакта кичә ТР Хөкүмәте йортында узган брифингта Татарстан хәрби комиссары Сергей Погодин хәбәр итте.

Быел Татарстанда 47 мең 362 бала беренче сыйныфка бара. Алар укучылар санын 12 процентка арттырачак. Бу хакта Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек федераль хезмәтенең Татарстан буенча идарәсе матбугат хезмәте хәбәр итә.

​​​​​​​Авыл кешесе уңышын бер генә тапкыр, көзен санаса, матбугат, почта өлкәсендә эшләүчеләр исә аны елына ике тапкыр исәпли. Июнь ахырында икенче яртыеллыкка язылу кампаниясе тәмамланды.

Түбән Ушмадагы “Дуслык“ спорт комплексы быел җиденче
мәртәбә “Дуслык“ Бөтенроссия турнирын кабул итте. Анда
Татарстан “ирекле“ләреннән тыш, Россиянең дистәдән артык
төбәгеннән, хәтта Казахстан республикасыннан да барлыгы 26
команда спортчылары катнашты.

1 нче августка кадәр татар яки рус телендә булган сайтлар үзләренең катнашуын хәбәр итә ала.

Традиция буенча анда ЮХИДИ хезмәткәрләре һәм яшүсмерләр катнашты.