июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Иртәгә төнлә һәм көндез Татарстан республикасы территориясендә урыны белән яшен һәм көчле җил көтелә.

14 июль көнне районыбызның Җөри авылында керәшен мәдәнияты фестивале - Питрау үтәчәк. Ул Тырлау асты мәйданында 19нчы тапкыр уздырыла.

Хөрмәтле райондашлар! Чыннан да, гаилә – җәмгыятебезнең төп, кыйммәтле һәм иң кадерле күзәнәге, һәркемнең сыену урыны, күңел җылысының сүнмәс чыганагы.

Узган еллар, үтелгән юллар, маңгайда буразналар, чәчләрдә бәсләр. Кай арада барлыкка килгән соң болар? Артка әйләнеп карасаң, 90 ел узып киткән ич.

Анда Татарстан “ирекле“ләреннән тыш, Россиянең дистәдән артык төбәгеннән, хәтта Казахстан республикасыннан да барлыгы 26 команда спортчылары катнашты.

Мамадышта Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне яңа форматта оештырыла  – бәйрәм "Яшьлек" скверында узачак.

4 - 9-нчы июль көннәрендә Татарстан Республикасы Алексеевск районының Биләр җирлегендә Selet Biler Forum узачак.