июнь, 2018 ел

Мамадышта су булмаячак.

Бүген, 19нчы июньдә иртәнге якта район үзәк хастаханәсендә уздырылган Абунәче көне моны тагын бер кат раслады.

Синоптиклар мамадышларны мөмкин булган көчле яңгыр, боз һәм яшенле яңгыр турында кисәтәләр.

Интертат хәбәр иткәнчә, 2013 елга кадәр әлеге шәхси счетның торышын «бәхет хатлары» аша елга бер тапкыр белешеп торырга мөмкин иде. 2013 елда хатлар җибәрү туктатылды. Шәхси счет, ягъни пенсия хисабында күпме балл җыелганын хәзер ничек белергә була?

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр иткәнчә, Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр Порталында социаль яклау органнарына мөрәҗәгать итмичә, алдагы социаль ярдәм чаралары алу өчен гариза бирү мөмкинлеге бар:

Хәзер Стратегия-2030 га инициативаларны махсус кушымта аша кертеп була.