апрель, 2018 ел
җомга

Катмыш авыл жирлеге башкарма комитеты житэкчесе Габидуллин Илшат Гафиятулла улы һәм ветераннар Советы рәисе Бакиров Рашат Гусам улы Катмыш авыл жирлегендә гомер кичеруче сугыш ветеранынын тол хатыннары якынлашып килүче  Бөек Жиңү бәйрәменең 73 еллыгы белән котлап бәйрәм буләген тапшырдылар.

Россия Хөкүмәте әлеге документларны алганда дәүләт пошлинасы күләмен арттыруны хуплады.

Тормыш хатирәләрем тәэсиренә бирелеп, күзем йомсам, каршыма елмаюлы карашлы, мөлаем йөзле бер ханым килә. Хәтта аның йомшак тавышын, җылы сүзләрен дә ишеткәндәй булам.

Марсель Мирсәет улы – чын җир кешесе. Җиргә мәхәббәт аңа күмәк хуҗалыкта комбайнчы, механик булып эшләгән әтисеннән күчкән.

Мамадышта Монополиягә каршы федераль хезмәт- нең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Рузалин Хәбибуллин һәм идарәнең матбугат сәркатибе Оксана Ефимова булып киттеләр.

Фирдания мәктәптә укыганда ук гомерен балалар тәрбияләүгә багышларга, дигән карарга килә.

Хәрби эшләр буенча Мамадыш өяз хәрби комиссариаты 1918нче елның 15нче апрелендә губерна, өяз, волость хәрби комиссариатлары оештыру турындагы Декрет чыкканнан соң барлыкка килә.

Шәһәребезнең “Диләрә“ кафесында Совет урамындагы территорияләрне үстерү буенча җәмәгатьчелек фикер алышуы узды. Ул бик җылы әңгәмә рәвешендә барды.

Татарстан Республикасында агымдагы елның 15нче мартыннан вируслы талпан энцефалитын һәм “урман бете“ аша йогарга мөмкин булган башка инфекцияләрне атна саен мониторинглау эше алып барыла.

2018 елның 18 апрель көнне Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Мамадыш муниципаль районындагы дәүләт автоном учреждениясе халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Забота" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре  “Курчактерапия” технологиясен кулланып “Мартиничка” дип исемләнгән дәрес үткәрде