апрель, 2018 ел
шимбә

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Мамадыш муниципаль районындагы дәүләт автоном учреждениясе халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Забота" өйгә йөреп социаль хезмәт күрсәтү бүлегендә «Олы яштәгеләр һәм инвалидлар өчен куркынычсызлык мәктәбе» инновацион технологиясе буенча эш алып барыла.

Балалар катнашындагы юл-транспорт һәлакәтләрен кисәтүгә юнәлдерелгән чараларның берсе ул республика күләмендә уздырыла торган “Яшел ут“ конкурсы. Аңарда быел да җөмһүриятебезнең барлык балалар бакчалары һәм тәрбиячеләре актив катнаштылар. Быелгы бәйгенең финал өлешен Мамадыш кабул итте.

Татарстан Росреестры Skype коммуникацион программа ярдәмендә дә гражданнар белән аралашуны гамәлгә ашыра.