апрель, 2018 ел
чәршәмбе

Пасха бәйрәмен көткән көннәрдә без түбәндәге хакыйкатьне ешрак искә төшерә башлыйбыз: якын кешеңне ярату ул – Алланы яратуга илтүче туры юл.

2018 елның 3 апрелендә Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Мамадыш муниципаль районындагы дәүләт автоном учреждениясе халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Забота"да хезмәт саклау буенча белгеч Лилия Нурмөхәмәтова  янгын куркынычсызлыгы  буенча әңгәмә үткәрде.

Президент программасы  кысаларында Сон авыл җирлеге бинасына капиталь ремонт башланды.

Иманым камил, авылларда балалар аз калса да, бу бәйрәмне көтеп алмаганы сирәктер. Аларга шәһәрдән кайтканнары да кушыла әле. Мин үзем әле дә иң якын туганнарыма кереп, аларны бәйрәм белән котлыйм, хәләхвәлләрен белешәм.

Хезмәт турындагы законны бозу очраклары хакында хәзер «Халык контроле» электрон порталына язып хәбәр итәргә була.