март, 2018 ел
дүшәмбе

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе һава торышының бозылуы хакында кисәтә.

​​​​​​​Ачык йөзле, һәрвакыт елмаеп сөйләшүче, хезмәт юлын гади эшчедән башлап, югары вазыйфаларга күтәрелгән, олы дәрәҗәләргә ирешкән, гомере буе кешегә яхшылык кына эшләргә атлыгып торган Нуриәхмәт Нурмөхәммәтовны кырык ел беләм инде.

Мамадыш районы ГХАТ бүлеге җитәкчесе Айгөл Әхмәтшина бәхетле атаны гаиләләрендә сабый туу сөенече белән тәбрикләде һәм кызларының беренче документын – туу турында таныклыкны тапшырды.

“Созвездие-Йолдызлык” ачык республика телевизион яшьләр фестивале – Татарстан Республикасының беренче Президенты Минтимер Шәрип улы Шәймиев ярдәме белән башланган һәм хәзерге Президент Рөстәм Нургали улы Миннеханов ярдәме белән дәвам итүче иң зур иҗтимагый һәм иҗади проектларның берсе.

Эшкуарларның уңайлыгы өчен Икътисад министрлыгында республика җәмәгатьчелекне кабул итү бүлмәсе эшли башлады, ул берничә элемтә каналын үз эченә ала.

"Созвездие-Йолдызлык-2018" фестиваленең  Лаеш районда зональ туры узды.

Республикабызда “Сәламәтлек“ авыл Спартакиадасы программасы уңышлы эшләп килә. Аның кысаларында төрле спорт бәйгеләре оештырыла. Волейбол буенча ярышлар – шуларның берсе.

Апрель башында 95 яшьлек матур гомер бәйрәмен билгеләп үтүче Көек-Ерыкса авылының Ак әбисе–Нурания Садыйк кызы Рәхимова - Бөек Ватан сугышының бөтен авырлыгын, чын мәгънәсендә, үз җилкәләрендә кичереп тә сынмаган-сыгылмаган, күңел көрлеген югалтмаган, горурланып сөйләрлек райондашыбыз.

2018 елның 23 мартында Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә Хәния һәм Илшат Бинковларның 5-нче малайлары  тууны рәсми рәвештә теркәделәр.