март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

“Татарстан яшьләре” газетасы призына көрәш буенча Татарстан Республикасы беренчелеге булып уза.  “Дуслык“ спорт комплексы залында  41 командадагы 311 көрәшче  бил алышырга җыелды.

1 мартта  Мамадыш шәһәрендә яшәүче Бөек Ватан сугышының тыл хезмәтчәне Фәләхетдинова Сания Якуп кызың 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Мамадышка эш сәфәре белән Казан һәм Татарстан митрополиты Феофан килде. Митрополит Дегетле авылында урнашкан чиркәүне төзекләндерергә кирәк дип саный. Бу хакта ул 17 нче колония-поселениесендә тоткыннар белән очрашуда хәбәр итте.

Татарстан митрополиты Феофан эшлекле сәфәр белән Мамадыш районында булды. Әлеге сәфәр кысаларында митрополит Дегетле авылында урнашкан 17 нче колония-поселениесендә тоткыннар белән очрашты.

Авыл хуҗалыгы продукциясе сату буенча оештырылучы ярминкәләрнең соңгысы бу шимбәдә - 3 мартта узачак. Ул, гадәттәгечә,  Мәдәният йорты каршындагы мәйданда үтә.